Nejlepší sportovní kolektiv Jihlavska do 15 let za rok 2011
Vítěz Technické národní ligy Taekwondo 2011
Stříbrný tým z Dětského evropského šampionátu 2012

ZKUŠEBNÍ ŘÁD


CO JE "BONGSUL"

Jako samostatné bojové umění byl bongsul v Koreji ustanoven poměrně nedávno, a to v roce 1986. Překlad slova bongsul nám přímo charakterizuje, o jaké bojové umění se jedná.

Význam slova BONGSUL

BONG - znamená tyč (dřevěná tyč)
SUL    - znamená technika

O bongsul můžeme hovořit jako o bojovém umění využívajícím celou řadu útočných či obranných technik za pomoci dřevěné tyče. Hlavní význam bongsul spočívá v jeho využití v boji na dlouhou vzdálenost. Korejští mistři hovoří o bongsul jako o jedné z nejpřirozenějších technik boje a obrany. Svůj názor odůvodňují tak, že dřevěná tyč byl od pradávna hojně využívána jako zbraň, dokonce můžeme říct, že ji lidstvo používalo jako vůbec zbraň první. Dřevěná tyč se postupně vyvinula v dokonalejší zbraně, jakými jsou například oštěp a další, podstatně modernější zbraně.

Bongsul je velmi účinným bojovým uměním, protože využívá rotační sílu dlouhé tyče. Oblíbeným bojovým uměním je ale zejména proto, že zvládnutí technik bongsul vyžaduje intenzivní trénink. Tím, že je tyč uchopena oběma rukama, se procvičuje každý sval v těle.

Bongsul má 5 tzv. kibondongjak - základních sestav, cvičenci bongsul musejí postupně zvládnout 12 základních technik, 12 úderových technik, 8 technik obranných a ještě 4 techniky bodací.

INFOBOX


ZŠ Harrachov

ZŠ Harrachov

KONTAKT

Petr KonradPetr Konrád
tel: 606 567 012, email
předseda CBU a trenér
certifikáty a akreditace


HOSTUJEME NA

banan webhosting

TAEKWONDO FEDERACE

taekwondo federace

VSTUP PRO REGISTROVANÉcbu na facebooku

Valid HTML 4.01 Transitional

Ověřit CSS!

Seo servis

HOME CBU Vysocina SK Kyonggi Kwon World Taekwondo Federation Czech Taekwondo Federation